Mistrzowski finał kolejnego roku pracy

Poznań, studium gitarowe, mistrzowski finał W sobotę 18 czerwca po raz ósmy stanęliśmy na scenie Domu Kultury Bajka, aby zaprezentować efekty kilku miesięcy pracy w Studium Świat Gitary. W dwóch częściach koncertu wzięło udział prawie 60 uczniów naszego studium. Najmłodszy solista miał 6 lat najstarszy w okolicach czterdziestki.
Rozpoczęliśmy dwoma utworami jednego z zespołów pracujących pod okiem pana Filipa Drozdowskiego. Potem przyszła kolej na najmłodszych uczestników zajęć gitarowych, którzy – najczęściej w duecie z nauczycielem – prezentowali swoje umiejętności. Podczas koncertu zabrzmiały utwory kompozytorów klasycznych, ale przede wszystkim dzieci zagrały kompozycje z podręcznika Gitara pierwsza klasa Tatiany Stachak, który wśród uczniów naszego studium (o nauczycielach nie wspominając) cieszy się wielką popularnością.

Najliczniejszym zespołem, jaki pojawił się na scenie była formacja Girls Dream Team czyli Aniołki Kosickiego. Pięć gitarzystek i jedna wokalistka wykonały dwa utwory przyjęte gorąco przez licznie zgromadzoną publiczność. Podczas drugiej części koncertu gościnnie zagrał również zespół Spontaniczna Grupa Muzyczna, w którego składzie grają wieloletni uczniowie naszego Studium. Nie zabrakło oczywiście występów solowych i w duetach.

Na zakończenie drugiej części koncertu na scenie wraz ze swoją gitarą klasyczną pojawił się pan Wiktor Wilgocki najmłodszy stażem nauczyciel naszego Studium, który zaczarował publiczność tak, że zaniemówiła, aż wybrzmiał ostatni dźwięk utworu.

Jak zawsze zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.