Nauczyciele

Rafał Bielawski gitara klasyczna i elektryczna, ukulele

Pomysłodawca Studium. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Laureat Konkursu Gitary Klasycznej. Z wykształcenia i zamiłowania muzyk-instrumentalista. Doświadczony i ceniony nauczyciel gry na gitarze klasycznej i elektrycznej. Społecznik dużego formatu. Propagator muzyki gitarowej.

Od ponad 15 lat wprowadza w świat gitarowych brzmień: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Współpracuje z Ośrodkami Kultury w Suchym Lesie i Komornikach.

Szlify gitarowe zdobywał również grając w wielu zespołach rockowych, z którymi koncertował na małych i większych scenach, a nawet nagrywał w studio. Dziś gra w zespołach rozrywkowych i cały czas chętnie poszerza horyzonty muzyczne.


Bartek Żołędziejewski
gitara basowa, śpiew, keyboard

Absolwent Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu.
Absolwent Studiów Podyplomowych Specjalizacji Menedżer Kultury Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Studiował Muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestnik wielu kursów i warsztatów muzycznych.
Od ponad dekady pracuje w Domu Kultury w Lesznie, gdzie jako dyrygent kontynuuje blisko stuletnie tradycje chóru miejskiego „Chopin”. W Centrum Kultury „Rondo” prawie 10 lat temu założył i prowadzi chór Miasta Grodzisk Wielkopolski „Ottimo”.

Od kilkunastu lat uczy młodych basistów niełatwej sztuki gry na gitarze basowej. Swoją wiedzę i doświadczenia chórmistrzowskie przekazuje także początkującym wokalistom na zajęciach śpiewu. Uczy również dzieci i dorosłych gry na keyboardzie.

 

Filip Drozdowski gitara klasyczna i elektryczna

O swoich muzycznych początkach i pasjach mówi: „Wychowałem się na takich zespołach jak Nirvana, Korn, czy Metallica, teraz jednak skupiam się głównie na jazzie”. Na gitarze gra od czternastego roku życia. Edukacja muzyczna prowadziła go przez I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary klasycznej, a dalej w progi Akademii Muzycznej, na wydział muzyki dawnej. W przyszłości planuje rozpocząć dalsze kształcenie na wydziale jazzu.

Gra muzykę metalowo-rockowo-jazzową. Obyty ze sceną koncertową i grą zespołową, z gitarą nie rozstaje się na dłużej niż kilka godzin. Obecnie związany z zespołem PWS (Przed Wschodem Słońca). Od kilku lat swoją wiedzę i doświadczenia muzyczne przekazuje innym na indywidualnych zajęciach gry na gitarze.


Wiktor Wilgocki
gitara klasyczna

Uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. H.
Wieniawskiego w Poznaniu, zwanej „Poznańską Szkołą Talentów”, do klasy
gitary prof. Piotra Zaleskiego. Szkołę tę ukończył w 2015 roku.
W 2020 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie gitary dra Tomasza Kandulskiego.
Jest laureatem konkursów gitarowych zarówno ogólnopolskich jak i
międzynarodowych w kategoriach solowych i zespołów kameralnych. Swoją wiedzę, umiejętności i zamiłowanie do muzyki klasycznej przekazuje uczniom Studium od 2016 roku. Do każdego ucznia podchodzi indywidualnie, uczy wrażliwości na każdy dźwięk wydobyty z instrumentu i czerpania radości ze wspólnego muzykowania. Praca z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi jest dla niego źródłem ogromnej satysfakcji.

Ilona Wojcieszak gitara klasyczna, śpiew, ukulele

Pasjonatka gitary i śpiewu przy jej akompaniamencie. Do grona nauczycieli Studium dołączyła we wrześniu 2017 roku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej.

Z dziećmi i młodzieżą pracuje od prawie 20 lat. Najbardziej ceni sobie spotkania z najmłodszymi gitarzystami, którzy lubią śpiewać. W kręgu jej muzycznych zainteresowań zawsze była piosenka i gitara. 

 

Joanna Kretkowska gitara klasyczna

Muzykuje od najmłodszych lat, nieprzerwanie kontynuując tradycje muzyczne swojej rodziny. Absolwentka Liceum Muzycznego w Koszalinie w klasie gitary. Ukończyła z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku na kierunku Wychowanie Muzyczne oraz Podyplomowe Studium Logorytmiki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała z Centrum Kultury „Na Pięterku” w Koszalinie współprowadząc Muzyczną Kawiarenkę „Strych”. Prowadziła zajęcia rytmiczne i logorytmiczne w przedszkolach. Uczyła gry na gitarze, fortepianie i instrumentach klawiszowych w Szkole Yamahy w Koszalinie i w Poznaniu. Wraz z Rafałem Bielawskim jest pomysłodawczynią i współorganizatorem „Kolędowania z gitarą”w Poznaniu. Prowadzi różne projekty muzyczne, do których angażuje Studentów Akademii Muzycznej z Poznania. Organizuje również koncerty z udziałem dzieci i młodzieży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą wielu jej uczniów zdecydowało o kontynuacji nauki w Państwowej Szkole Muzycznej.

Jorge Mérida gitara klasyczna, ukulele

Absolwent Uniwersytetu Katolickiego w Chile na wydziale Muzyki, Instytutu ProJazz i Wyższej Szkoły Jazzu na kierunku Harmonia i Improwizacja. Od piętnastego roku życia gra na gitarze klasycznej i basowej. Zna i swobodnie porusza się w różnych rodzajach muzyki: funk, soul, latin, reggae, pop, rock, hip-hop i jazz.

W Poznaniu mieszka od dwóch lat. Dobrze czuje się w grze zespołowej, dlatego do tej pory związany był z kilkoma zespołami jak: Kandela, Punto Latino, Los Karamba, Drum Work i Sabroson. W swoim życiu koncertował w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej, a także w Europie.

Od kilkunastu lat z powodzeniem wprowadza do świata muzyki gitarowej dzieci, młodzież i dorosłych.

Comments are closed.