Nauczyciele w Świat Gitary Poznań

Rafał Bielawski 

gitara klasyczna i elektryczna, ukulele

Rafał Bielawski - nauczyciel gry na gitarze klasycznej, elektrycznej oraz ukulelePomysłodawca Studium. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Laureat Konkursu Gitary Klasycznej. Z wykształcenia i zamiłowania muzyk-instrumentalista. Doświadczony i ceniony nauczyciel gry na gitarze klasycznej i elektrycznej. Społecznik dużego formatu. Propagator muzyki gitarowej.

Od ponad 15 lat wprowadza w świat gitarowych brzmień: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Współpracuje z Ośrodkami Kultury w Suchym Lesie i Komornikach.

Szlify gitarowe zdobywał również grając w wielu zespołach rockowych, z którymi koncertował na małych i większych scenach, a nawet nagrywał w studio. Dziś gra w zespołach rozrywkowych i cały czas chętnie poszerza horyzonty muzyczne.

Bartek Żołędziejewski 

gitara basowa, śpiew, keyboard

Bartek Żołędziejewski - nauczyciel śpiewu i gry na gitarze basowej, keybordzieAbsolwent Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu.
Absolwent Studiów Podyplomowych Specjalizacji Menedżer Kultury Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Studiował Muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestnik wielu kursów i warsztatów muzycznych.
Od ponad dekady pracuje w Domu Kultury w Lesznie, gdzie jako dyrygent kontynuuje blisko stuletnie tradycje chóru miejskiego „Chopin”. W Centrum Kultury „Rondo” prawie 10 lat temu założył i prowadzi chór Miasta Grodzisk Wielkopolski „Ottimo”.

Od kilkunastu lat uczy młodych basistów niełatwej sztuki gry na gitarze basowej. Swoją wiedzę i doświadczenia chórmistrzowskie przekazuje także początkującym wokalistom na zajęciach śpiewu. Uczy również dzieci i dorosłych gry na keyboardzie.

 

Filip Drozdowski 

gitara klasyczna i elektryczna

Filip Drozdowski - nauczyciel gry na gitarze klasycznej oraz elektrycznejO swoich muzycznych początkach i pasjach mówi: „Wychowałem się na takich zespołach jak Nirvana, Korn, czy Metallica, teraz jednak skupiam się głównie na jazzie”. Na gitarze gra od czternastego roku życia. Edukacja muzyczna prowadziła go przez I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary klasycznej, a dalej w progi Akademii Muzycznej, na wydział muzyki dawnej. W przyszłości planuje rozpocząć dalsze kształcenie na wydziale jazzu.

Gra muzykę metalowo-rockowo-jazzową. Obyty ze sceną koncertową i grą zespołową, z gitarą nie rozstaje się na dłużej niż kilka godzin. Obecnie związany z zespołem PWS (Przed Wschodem Słońca). Od kilku lat swoją wiedzę i doświadczenia muzyczne przekazuje innym na indywidualnych zajęciach gry na gitarze.

Wiktor Wilgocki 

gitara klasyczna

Wiktor Wilgocki - nauczyciel gry na gitarze klasycznejUczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. H.
Wieniawskiego w Poznaniu, zwanej „Poznańską Szkołą Talentów”, do klasy
gitary prof. Piotra Zaleskiego. Szkołę tę ukończył w 2015 roku.
W 2020 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie gitary dra Tomasza Kandulskiego.
Jest laureatem konkursów gitarowych zarówno ogólnopolskich jak i
międzynarodowych w kategoriach solowych i zespołów kameralnych. Swoją wiedzę, umiejętności i zamiłowanie do muzyki klasycznej przekazuje uczniom Studium od 2016 roku. Do każdego ucznia podchodzi indywidualnie, uczy wrażliwości na każdy dźwięk wydobyty z instrumentu i czerpania radości ze wspólnego muzykowania. Praca z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi jest dla niego źródłem ogromnej satysfakcji.

Ilona Wojcieszak 

gitara klasyczna, śpiew, ukulele

Ilona Wojcieszak - nauczyciel śpiewu i gry na gitarze klasycznej i ukulelePasjonatka gitary i śpiewu przy jej akompaniamencie. Do grona nauczycieli Studium dołączyła we wrześniu 2017 roku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej.

Z dziećmi i młodzieżą pracuje od prawie 20 lat. Najbardziej ceni sobie spotkania z najmłodszymi gitarzystami, którzy lubią śpiewać. W kręgu jej muzycznych zainteresowań zawsze była piosenka i gitara. 

 

Joanna Kretkowska 

gitara klasyczna

Joanna Kretkowska - nauczyciel gry na gitarze klasycznejMuzykuje od najmłodszych lat, nieprzerwanie kontynuując tradycje muzyczne swojej rodziny. Absolwentka Liceum Muzycznego w Koszalinie w klasie gitary. Ukończyła z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku na kierunku Wychowanie Muzyczne oraz Podyplomowe Studium Logorytmiki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała z Centrum Kultury „Na Pięterku” w Koszalinie współprowadząc Muzyczną Kawiarenkę „Strych”. Prowadziła zajęcia rytmiczne i logorytmiczne w przedszkolach. Uczyła gry na gitarze, fortepianie i instrumentach klawiszowych w Szkole Yamahy w Koszalinie i w Poznaniu. Wraz z Rafałem Bielawskim jest pomysłodawczynią i współorganizatorem „Kolędowania z gitarą”w Poznaniu. Prowadzi różne projekty muzyczne, do których angażuje Studentów Akademii Muzycznej z Poznania. Organizuje również koncerty z udziałem dzieci i młodzieży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą wielu jej uczniów zdecydowało o kontynuacji nauki w Państwowej Szkole Muzycznej.

Román Méndez 

gitara klasyczna, gitara elektryczna, ukulele

Román Méndez - nauczyciel gry na gitarze klasycznej, elektrycznej i ukuleleGitarzysta, pochodzący z Meksyku – z malowniczego miasteczka Xico w stanie Veracruz. Zaczął grać na gitarze mając 14 lat i w czasie swej dotychczasowej kariery występował na scenie z grupami
tworzącymi wiele różnych gatunków muzycznych: son jarocho, blues, rock, reggae, flamenco, salsa i jazz. Zagrał na wielu ważnych festiwalach muzycznych w Meksyku, Kostaryce, USA, a z Europy: w
Polsce, Niemczech, Estonii, Słowenii, Holandii, Szwajcarii, Danii i Austrii.
Jako basista Punto Latino, w 2014 roku został półfinalistą polskiej edycji „Mam Talent”. Zdobył także wyróżnienie jako gitarzysta podczas XII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych.

Obecnie jest gitarzystą i basistą występującym w stałym składzie zespołów: Emersound, Punto Latino, Danza del Fuego,Candela i SabroSon. Szlify nauczycielskie zdobywał w Waldorf School w Meksyku, Colegio Calli Coatepec Veracruz, a mieszkając w Polsce w ognisku muzycznym w Poznaniu.

Jest multiinstrumentalistą znającym język polski, hiszpański i angielski

 

Piotr Sarna 

gitara klasyczna, gitara elektryczna, ukulele

Piotr Sarna - nauczyciel gry na gitarze klasycznej, elektrycznej i ukulele

Piotr Sarna, zawodowiec, muzyk. Jego życie to gitara. Miłością do tego instrumentu i umiejętnościami świetnego instrumentalisty dzieli się ze swoimi uczniami. Pracował w Państwowej Szkole Muzycznej w Wolsztynie oraz w Wielkopolskim Towarzystwie Muzycznym w Poznaniu, w CK Suchy Las. Ma Dyplom studiów wyższych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Filologia rosyjska. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Poznaniu. Ma uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. Jako podróżnik przebył szerokie przestrzenie Rosji oraz dotknął takich miejsc jak jezioro Bajkał, Morze Japońskie, Mont Blanc, czy jezioro Genewskie. Do dnia obecnego fascynacja grą na gitarze jest na tyle silna i nieodzowna w jego życiu, że cały czas wykonuje tę czynność ku radości swojej i innych jako pedagog i muzyk sceniczny. Od 2018 roku gra w zespole MAGNEUS, którego jest założycielem.

 

Comments are closed.