Wiosenne plany koncertowe

kalendarium_wiosennePrzyszła WIOSNA. Już jest, a wraz z nią głowy są pełne nowych pomysłów. Jeden taki dojrzewał dość długo zanim wykiełkował. Ale warto było czekać. Od marca a dokładnie od 24 dnia marca ruszają bowiem comiesięczne Wieczorki gitarowe.

To jest owe novum w kalendarzu studyjnym. Spotkania mają z założenia być bardzo kameralne i pomóc oswoić się z tremą a co najważniejsze mają umożliwić „wygrać” się na gitarze. Co to znaczy? Przeważnie na koncertach czy spotkaniach gitarowych każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany utwór. Tak było podczas spotkań w „Willi wśród róż” Feliksa Nowowiejskiego, tak jest również podczas naszych Finałowych koncertów czy spotkań kolędowych. I przez to część z Was nie ma odpowiedniej przestrzeni ani czasu, aby oswoić się ze sceną, słuchaczami. U niektórych wpływa to znacząco na sam występ. Wielogodzinne przygotowania i to jak rzeczywiście chcielibyście zagrać dany utwór, nie wychodzi dobrze i rodzi frustracje.

Wieczorki gitarowe dają czas i przestrzeń, aby każdy gitarzysta mógł zagrać kilka utworów i w ten sposób oswoić się ze sceną i zaprezentować rzeczywisty poziom swoich umiejętności. Podczas spotkań zapraszamy na scenę dosłownie kilku gitarzystów z naszego Studium. Każdy prezentuje przygotowane przez siebie utwory. Całość odbywa się w kameralnym gronie słuchaczy, przy wsparciu nauczycieli.
Pierwsze spotkanie z cyklu Wieczorków gitarowych odbędzie się już w najbliższy piątek 24 marca o g. 17 w Cafe Leniwiec na ul. Murawa 8 w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy! Kolejne Wieczorki zaplanowane są pod koniec kwietnia i maja.

W planach nie może zabraknąć jeszcze dwóch stałych punktów programu Studium: Majówki z gitarą oraz Koncertu Finałowego. Majówka, która jest najbardziej żywiołowym i integracyjnym spotkaniem społeczności studyjnej w tym roku odbędzie się 3 czerwca od g. 11 nad Wartą w Czerwonaku na terenie Akwenu Marina. Zagramy na 100 gitar ;), pośpiewamy na ponad 100 głosów 😀 i upieczemy kiełbaski. Na pewno mocno muzycznie spędzimy ten czas.
Koncert Finałowy w tym roku będzie miał miejsce na progu wakacji czyli 24 czerwca w ODK Bajka. Szczegóły oczywiście bliżej terminu, bo to już lato będzie!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.