Pierwszaki i 18+ czyli co czeka nas w tym roku w Studium

Studium gitarowe poznań, pierwszakiW grafiku studyjnym pozostało jeszcze kilkanaście niezapełnionych godzin, ale większość jest już zajęta i to nie tylko przez kontynuujących naukę, ale również przez nowe osoby. Z myślą o nich od 4 lat w październiku organizujemy mini-koncert Gitara pierwsza klasa. Tym razem spotykamy się w sobotę 22 października o godz. 11 w zaprzyjaźnionej Cafe Leniwiec na os. Murawa w Poznaniu. To wielki dzień dla najmłodszych uczestników Studium, ponieważ często po raz pierwszy w życiu prezentują się przed szerszą niż domowa publicznością. W większości z towarzyszeniem nauczycieli lub starszych uczniów grają swoje pierwsze utwory na gitarze, przełamując w ten sposób tremę. Spotkania w Leniwcu zawsze są pełne oklasków, radosnych okrzyków, a nawet wiwatowania, a wypełniona po brzegi kawiarnia to najlepszy dowód na to, że mini-koncert się podoba i jest potrzebny. Wychodzimy bowiem z salek naszego Studium, spotykamy się, rozmawiamy i słuchamy tego co dzieciaki dla nas przygotowały. To mocno integruje.

Drugim spotkaniem, na które w najbliższym czasie zaprosimy wszystkich uczniów po osiemnastce jest wieczorne jam session w piwnicach Kamea Cafe przy ul. Wrocławskiej 25 w Poznaniu. Gitara 18+ to ukłon w stronę dorosłych uczestników Studium, aby pomóc im wyjść ze swoim muzykowaniem do ludzi 🙂 i podzielić się tym co muzycznego robią w zaciszu domowym czy w salach naszego Studium. Forma tego spotkania jest bardzo luźna. Chcemy przede wszystkim spotkać się i dobrze bawić grając na gitarach. A przy okazji pomóc okiełznać tremę i zakłopotanie związane z publicznym występem. Ostatnie takie jam session miało miejsce dwa lata temu i bardzo podobało się wszystkim którzy wzięli w nim udział. Zazdrościmy choćby Amerykanom swobody z jaką muzykują. My też mamy muzykalność w sobie, trzeba tylko dać jej szansę wypłynąć :). Zapraszamy już dziś na Gitara 18+ 5 listopada o g. 17 w Kamea Cafe na Wrocławskiej.

W planach związanych ze wspólnym muzykowaniem mamy jeszcze wspólne śpiewanie i granie kolęd w naszym sporym już Studyjnym gronie. Ale to w okolicach 17 grudnia i jeszcze bez szczegółów.

Już dziś zapraszamy Was również do wzięcia udziału w siódmej edycji Kolędowania z gitarą – przeglądu gitarowego organizowanego od samego początku przez nasze Studium. To swoistego rodzaju konkurs, podczas którego należy zagrać lub zagrać i zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę przed JURY i publicznością. Kolędowanie będzie miało miejsce 7 stycznia 2017 roku w ODK Pod Lipami, a zgłoszenia ruszą w listopadzie. O szczegółach jeszcze napiszemy.

A tym czasem bądźcie z nami podczas Gitara pierwsza klasa i Gitara 18+!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.