Nauczyciele

Rafał Bielawski gitara klasyczna i elektryczna

Rafał BielawskiPomysłodawca Studium. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Laureat Konkursu Gitary Klasycznej. Z wykształcenia i zamiłowania muzyk-instrumentalista. Doświadczony i ceniony nauczyciel gry na gitarze klasycznej i elektrycznej. Społecznik dużego formatu. Propagator muzyki gitarowej.

Od ponad 15 lat wprowadza w świat gitarowych brzmień: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Współpracuje z Ośrodkami Kultury w Suchym Lesie i Komornikach.

Szlify gitarowe zdobywał również grając w wielu zespołach rockowych, z którymi koncertował na małych i większych scenach, a nawet nagrywał w studio. Dziś gra w zespołach rozrywkowych i cały czas chętnie poszerza horyzonty muzyczne.


Bartek Żołędziejewski
gitara basowa, śpiew, keyboard

Bartek ŻołędziejewskiAbsolwent Wydziału Edukacji Muzycznej, Dyrygentury Chóralnej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz istniejącego od niedawna fakultetu Prowadzenia Zespołów Muzyki Rozrywkowej na tej uczelni.

Współpracuje z Akademią Muzyczną jako muzyk sesyjny oraz z Centrum Kultury w Grodzisku Wielkopolskim.

Od kilku lat uczy młodych basistów niełatwej sztuki gry na basie. Swoją wiedzę i doświadczenia chóralne przekazuje także początkującym wokalistom na zajęciach śpiewu. Od niedawna uczy najmłodsze dzieci gry na keyboardzie.

 

Paweł ‚Kosa’ Kosicki gitara klasyczna i elektryczna

Paweł Kosa KosickiAbsolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu oraz Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Ze Studium związany praktycznie od samego początku czyli od 2009 roku. Nauczaniem innych zajmuje się od kilkunastu lat. Stara się być ze wszystkimi gitarowymi „newsami” na bieżąco, o czym świadczy to, że sam cały czas się uczy.

Muzyką zajmuje się przede wszystkim od strony praktycznej, bo to praktyka jest w końcu najważniejsza. Był gitarzystą poznańskiego zespołu Erijef Massiv, grającego muzykę reggae i jej pochodne, jak dancehall i reggae. W tej chwili realizuje własne projekty muzyczne.

 

Filip Drozdowski gitara klasyczna i elektryczna, zespoły

Filip DrozdowskiO swoich muzycznych początkach i pasjach mówi: „Wychowałem się na takich zespołach jak Nirvana, Korn, czy Metallica, teraz jednak skupiam się głównie na jazzie”. Na gitarze gra od czternastego roku życia. Edukacja muzyczna prowadziła go przez I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary klasycznej, a dalej w progi Akademii Muzycznej, na wydział muzyki dawnej. W najbliższym czasie planuje rozpocząć dalsze kształcenie na wydziale jazzu.

Gra muzykę metalowo-rockowo-jazzową. Obyty ze sceną koncertową i grą zespołową, z gitarą nie rozstaje się na dłużej niż kilka godzin. Obecnie związany z zespołem PWS (Przed Wschodem Słońca). Od kilku lat swoją wiedzę i doświadczenia muzyczne przekazuje innym na indywidualnych i zespołowych zajęciach gry na gitarze.


Wiktor Wilgocki
gitara klasyczna

m_wiktorAbsolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Obecnie student gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat konkursów gitarowych zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Specjalizuje się w muzyce klasycznej, grając solo i w zespołach kameralnych. Młody nauczyciel pełen pasji i zaangażowania w przekazywaniu wiedzy i umiejętności muzycznych.

Ilona Wojcieszak gitara klasyczna, śpiew

Pasjonatka gitary i śpiewu przy jej akompaniamencie. Do grona nauczycieli Studium dołączyła we wrześniu 2017 roku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej.

Z dziećmi i młodzieżą pracuje od prawie 20 lat. Najbardziej ceni sobie spotkania z najmłodszymi gitarzystami, którzy lubią śpiewać. W kręgu jej muzycznych zainteresowań zawsze była piosenka i gitara. 

Comments are closed