W naszym Studium uczymy przede wszystkim gry na gitarze. Młodsze dzieci chwytają do ręki gitarę klasyczną, starsze próbują swoich sił z elektrykiem czy basem, czasami akustykiem. Od lat obserwuję, z jakim zacięciem, szczególnie najmłodsze dzieci, uczą się gry na gitarze. Zadziwia mnie to i bardzo cieszy. Muzykowanie bowiem, może bardziej nawet to w mniej sformalizowanej formie, wspomaga rozwój. Na różnych płaszczyznach od psychofizycznej koordynacji, po emocjonalne wyrażanie swoich stanów i doznań. Mówiąc inaczej: muzyka stanowi ciekawą i pomocną drogę wyrażania siebie, mierzenia się z samym sobą, rozwijania wrażliwości.
W kwietniu zorganizowaliśmy kolejną, trzecią już, edycję mini-koncertu Gitara pierwsza klasa. Wystąpiło ponad 15 uczniów naszego Studium. Dzieci same chciały zaprezentować się rodzicom czy dziadkom, a atmosfera miejsca Cafe Leniwiec na pewno w tym pomogła. Po raz pierwszy na scenie pojawili się nie tylko soliści czy duety złożone z ucznia i nauczyciela, ale także rodziny. Wśród naszego studyjnego grona mamy kilku rodziców muzykujących wraz z dziećmi. I gorąco zachęcamy, aby chwytać nie tylko za gitarę, ale także za inne instrumenty i wspólnie grać i śpiewać. Całkiem niedawno był to dość popularny sposób spędzania czasu. Możemy do tego wrócić. Wspólne muzykowanie pogłębia więzi i jest doskonałą alternatywą bądź uzupełnieniem rodzinnych spotkań przy kawie i ciastku.
Również podczas spotkania Gitara 18+ w Kamea Cafe okazało się, że chętniej i odważniej gramy w grupie. Jest potrzeba, są chęci więc postaramy się stworzyć okazję do wspólnego muzykowania.
Wspólne muzykowanie rozwija
Bookmark the permalink.