Wiosna w Studium

Plany wiosenne się wykrystalizowały i mogę już napisać, że czekają nas trzy ciekawe choć odmienne tematycznie koncerty. A po co właściwie te koncerty – zapyta jeden z drugim? A z kilku względów. Po pierwsze koncerty motywują do pracy. Publiczna prezentacja swoich umiejętności zawsze pomaga w motywowaniu do nauki. Nikt nie chce wypaść źle. Po drugie występowanie przed szerszą publicznością (niż domownicy) pozwala oswoić się z tremą, która towarzyszy muzykom, nawet tym zawodowym i umiejętnie ją opanowywać. Po trzecie chcemy spotykać się z Wami i spędzać czas nieco inaczej niż tylko w korytarzyku Studium i w kolorowych salach.  Dlaczego koncertujemy – już wiecie. A teraz zobaczcie nasze koncertowe plany.

klasyka_na_6_strun_2016

Koncertowanie rozpoczynamy od 16 kwietnia II edycją koncertu „Klasyka na 6 strun czyli wiosenne wędrówki po pięciolinii”. Pod tym tajemniczym nieco tytułem kryje się koncert utworów klasycznych – może nawet Wiosna z Czterech Pór roku Vivaldiego wybrzmi na gitarze? Na koncert w którym zagrają uczniowie naszego Studium zapraszamy Was do Willi wśród róż czyli Salonu muzycznego Feliksa Nowowiejskiego przy al. Wielkopolskiej 11 w Poznaniu. Rozpoczniemy uroczystym powitaniem o g. 11, w planach jest również zwiedzanie muzeum Feliksa Nowowiejskiego i drobny poczęstunek. Całość zakończy się około g. 12:30. Niektórzy z Was mogą pamiętać to miejsce. W Salonie zagraliśmy koncert Spotkanie z muzyką dawną w listopadzie trzy lata temu.

majowka_gitara_2016Drugie spotkanie jakie dla Was przygotowujemy będzie miało miejsce w Dziewiczej Bazie pod Dziewiczą górą. Od zawsze mieliśmy nadzieję spotkać się z Wami w pięknych okolicznościach przyrody, wziąć do ręki gitarę i wspólnie pośpiewać i pośmiać się. Okazja do tego wreszcie się nadarzy w sobotę 14 maja 2016 roku podczas Majówki z gitarą. Dziewicza Baza daje nam możliwość spotkania się  niezależnie od pogody. W programie mamy występy uczniów na zaimprowizowanej scenie, wspólne śpiewy i pieczenie kiełbasek. Rezerwujcie czas między 10:30 a 12:30. Im nas więcej tym radośniej!

Trzeci koncert zakończy pracę w Studium w roku szkolnym 2015/2016 i będzie miał miejsce w DK Bajka w sobotę 18 czerwca. Wówczas to na scenie w występach solowych, duetach czy nawet w zespołach pojawi się większość uczniów naszego Studium. Będzie to już IX edycja Koncertu Finałowego uczniów i nauczycieli Studium Świat Gitary. Koncert od kilku lat dzielimy na dwie części głównie z uwagi na liczbę uczniów. Jest nas w Studium już prawie 100. Koncert dla młodszych uczniów o tematyce bardziej klasycznej rozpoczniemy o g. 10. Druga część koncertu – bardziej rockowa będzie miała miejsce o g. 12.

O każdym z planowanych koncertów będziemy jeszcze pisać. Póki co w Studium trwają już przygotowania do Klasyki na 6 strun. Trzymamy kciuki za owocne przygotowania. Z miłą chęcią posłuchamy efektów Waszej pracy!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.