Siódma edycja Kolędowania w liczbach

Już za kilka dni, bo 7 stycznia 2017 roku na Scenie Pod Lipami gościć będziemy 40-osobowe grono uczestników siódmej edycji przeglądu gitarowego Kolędowanie z gitarą. Swoje umiejętności gry na gitarze, w sześciu kategoriach, prezentować będą dzieci młodzież od 8 do 19 roku życia. W tym roku najliczniej zaprezentują się zespoły jednorodne, głównie duety gitarowe oraz uczestnicy w kategorii solowej od 11 do 13 roku życia. Prezentacjom przyglądać i przysłuchiwać się będzie trzyosobowe JURY w składzie: Jolanta Kosicka, Anna Borkowska-Najderek i Piotr Jaraszkiewicz. JURY jak co roku ocenia nie tylko opanowanie utworu (kolędy czy pastorałki), ale również interpretację, sposób wykonania, a w przypadku zespołów również współpracę.

Gościem Specjalnym tegorocznej edycji będzie gitarzysta i pedagog Tomasz Szmidt, który w 40-minutowym programie zaprezentuje najróżniejsze utwory na gitarę klasyczną.

Do udziału w siódmej edycji Kolędowania z gitarą zgłosiło się 40 uczestników z 6 szkół gitarowych i ognisk muzycznych. Usłyszymy 23 solistów oraz 10 zespołów gitarowych, w których zagra łącznie 17 osób. Poza gitarzystami klasycznymi na scenie pojawią się również wokaliści i basista.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 7 stycznia od g. 9:30, kiedy to wystartuje rejestracja uczestników. Całość zakończymy ok godz. 13:30 wręczeniem statuetek laureatom oraz pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestnikom Kolędowania.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.