Piąta edycja Kolędowania z gitarą za nami

DSC_0580W sobotę 17 stycznia w ODK Pod Lipami pojawiły się przynajmniej 44 gitary wraz ze swoimi właścicielami.
Okazją do tego było Kolędowanie z gitarą – piąta edycja przeglądu kolędowego dla dzieci i młodzieży
amatorsko uczących się gry na gitarze.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonać na scenie jedną kolędę lub pastorałkę. Ich umiejętności, technikę gry, a także aranżację utworu oceniało Jury złożone z gitarzysty Łukasza Kaczmarka, nauczyciela gitary Przemysława Dybizbańskiego i wokalistki Jolanty Kosickiej. Licznie zgromadzona publiczność hojnie obdarzała oklaskami każdego z występujących.
Poziom artystyczny tegorocznej edycji był wysoki. Jury nie było łatwo wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach. Po żywiołowej debacie Jury przyznało tytuł  i statuetkę laureata następującym uczestnikom:
– w kategorii gitara solo do lat 10 Martynie Mączyńskiej z Ogniska muzycznego Joanny Kretkowskiej w Suchym
Lesie za kolędę Wśród nocnej ciszy,
– w kategorii gitara solo do lat 13 Annie Majchrzak z Ogniska muzycznego w Poznaniu za kolędę Do szopy hej
pasterze,
– w kategorii gitara solo do lat 19 Zofii Szynkarek z Warsztatowni Artystycznej za kolędę Mędrcy Świata
Monarchowie,
– w kategorii wokal z własnym akompaniamentem Karolinie Janiszewskiej z Ogniska muzycznego w Dusznikach za  pastorałkę Znów Cię spotkam na Pasterce,
– w kategorii zespoły z wokalem zespołowi w składzie Bartek Scheffler, Julia Bąkiewicz, Albert Miłaszewski i Mikołaj Kurasiński ze Studium muzycznego Świat Gitary za kolędę Nie było miejsca dla Ciebie.

Nie zabrakło również wyróżnień, które otrzymali:
– Michał Wieczorek ze szkoły gitarowej Poczuj bluesa za kolędę Wśród nocnej ciszy
– Jakub Głowacki ze Studium muzycznego Świat Gitary za kolędę Mizerna cicha
– Katarzyna Mizerny z EduArto za kolędę Przybieżeli do Betlejem
– Zuzanna Możdżeń z Ogniska muzycznego w Poznaniu za kolędę Nie było miejsca dla Ciebie
– Oliwia Kaczmarek Ogniska muzycznego Joanny Kretkowskiej w Suchym Lesie za kolędę Gdy śliczna Panna
– zespół Marianny i Weroniki Pilarczyk z Ogniska muzycznego w Stęszewie za kolędę Cicha noc.

Laureaci i wyróżnieni w ramach nagrody zaproszeni zostali do udziału w koncercie kolędowym w studio Good Time Radio 25 stycznia 2015. Koncert ufundował patron medialny wydarzenia Good Time Radio. Ponadto laureaci  i wyróżnieni otrzymali upominki, których fundatorami było Wydawnictwo Euterpe, księgarnia muzyczna  Alenuty.pl oraz firma Music Dealer. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Muzyka i pasja.

Każdy z uczestników Kolędowania otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz mały słodki upominek.

Poza przeglądem kolęd i pastorałek Kolędowanie jest doskonałą okazją do spotkania miłośników gitary i ich nauczycieli. Sprzyjają temu przerwy podczas przesłuchań, podczas których przy dobrej kawie i ciastku można podzielić się swoimi doświadczeniami, wrażeniami i oczywiście się poznać.

Kolędowanie jest również spotkaniem, na które zapraszamy ciekawego gitarzystę – Gościem Specjalnym Kolędowania. W tym roku na scenie zobaczyliśmy i posłuchaliśmy Filipa Fiebigera. Podczas ponad półgodzinnego koncertu Filip zagrał techniką fingerstyle kolędę i kilka utworów w jazzowej aranżacji. Spotkanie z gościem specjalnym poprowadził Paweł Kosicki.

Dzięki wsparciu księgarni muzycznej Alenuty.pl uczestnicy mieli również możliwość zapoznać się z wieloma wydawnictwami nutowymi opracowanymi na gitarę. Dostępne były także śpiewniki oraz materiał do nauki gry na gitarze.

W sumie w przeglądzie wzięło udział 44 uczestników z 9 szkół i ognisk muzycznych. Serdeczna i twórcza atmosfera jaka towarzyszyła spotkaniu oraz wysoki poziom prezentowany przez uczestników sprawiły, że piąta edycja była jedną z najliczniejszych pod względem uczestników i najciekawszych edycji w kilkuletniej historii przeglądu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.