Koncertowo

7 czerwca, w minioną sobotę, spotkaliśmy się w naszej dużej już studyjnej rodzinie podczas corocznego koncertu uczniów i nauczycieli. jest to podsumowanie pracy w kończącym się roku szkolnym. Koncert podzielony na dwie części gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych na różnym stopniu zaawansowania. Poziom jaki prezentują nasi uczniowie jest z roku na rok coraz wyższy i coraz bardziej zapiera dech w piersiach.Każda z osób stających z gitarą na deskach sceny DK Bajka musi zmierzyć się z tremą publicznego występu. Chcemy w ten sposób oswajać naszych uczniów z występami przed różnym gronem słuchaczy, tak aby potrafili w pełni prezentować zdobyte umiejętności i czerpali z tego satysfakcję.

_IGP9975

Druga część koncertu to w dużej części gra zespołowa. Na scenie pojawiły się zarówno zespoły gitar klasycznych, jak również klasycznych i elektrycznych oraz elektrycznych i basowych. Niektóre utwory były także okazją do prezentacji dokonań wokalnych naszych uczniów. Pojawił się również Menuet g-dur w opracowaniu na dwie gitary basowe.

_IGP0047Na zakończenie, zarówno pierwszej jak i drugiej części koncertu, nauczyciele Studium przygotowali muzyczną niespodziankę – pokazali, że i oni potrafią grać na gitarach i robią to dobrze i … zabawnie. Koncert był serdecznym spotkaniem i rzeczywistym ukoronowaniem całorocznej pracy prawie 80 uczniów naszego Studium prowadzonych przez 4 nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili – i o to chodzi!

_IGP0035

Bookmark the permalink.

Comments are closed.