I po Kolędowaniu … :)

W dniu 8 stycznia 2011 roku w Klubie Seniora w Suchym Lesie odbyła się pierwsza edycja konkursu gitarowego „Kolędowanie z gitarą”.

Organizatorem spotkania były: Ognisko Muzyczne Joanny Kretkowskiej z Suchego Lasu i Studium Muzyczne „Świat Gitary” z Poznania. Wsparcia lokalowego udzielił Klub Seniora z Suchego Lasu, natomiast sponsorem był sklep muzyczny GitaraiBas.pl oraz księgarnia muzyczna Alenuty.pl. Patronat medialny objął Magazyn Sucholeski.

Do udziału zaproszono dzieci i młodzież uczącą się gry na gitarze klasycznej w ogniskach muzycznych, studiach muzycznych, na prywatnych lekcjach gitary, a także samouków z Mosiny, Suchego Lasu, Dusznik i Poznania. Zgłosiło się 27 uczestników. Swoje umiejętności zaprezentowali oni zarówno w kategorii solowej, jak i grupowej. Każdy uczestnik miał zaprezentować przez publicznością i Jury jedną, wybraną przez siebie, kolędę lub pastorałkę.

Wśród prezentowanych utworów znalazły się bardzo popularne kolędy wykonane w pomysłowy i oryginalny sposób, nie zabrakło także mniej znanych pastorałek.
Każdą prezentację oceniało JURY w składzie:
Carlos Ramirez – wieloletni nauczyciel gry na gitarze
Marcin Kaźmierczak – gitarzysta zespołów: Audiosphera i Strefa Zero
Jola Puzdrowska – wokalistka

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jury nagrodziło najlepszych uczestników konkursu przygotowanymi specjalnie na tę okazję statuetkami oraz upominkami.

I tak w kategorii gitara solo wiek 7-10 lat pierwsze miejsce zdobyła ośmioletnia Julia Korpik uczennica Rafała Bielawskiego ze Studium muzycznego „Świat Gitary”, wyróżniono także dziesięcioletnią Marysię Pucek uczennicę Asi Kretkowskiej z Suchego Lasu. W kategorii gitara solo wiek 11-14 lat najlepszy okazał się Kevin Nowacki – uczeń Carlosa Ramireza z Mosiny, drugim miejscem Jury uhonorowało Bartka Schefflera ucznia Pawła Kosickiego ze Studium muzycznego „Świat gitary”. W kategorii gitara solo wiek powyżej 14 lat statuetkę otrzymał Bartosz Kossmann uczeń Ilony Wojcieszak z Dusznik. Zwyciężczynią w kategorii Wokal z akompaniamentem własnym została Michalina Walkowiak uczennica Asi Kretkowskiej z Suchego Lasu, a drugie miejsce otrzymał Mateusz Mikuła uczeń Ilony Wojcieszak z Dusznik. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie Hubertowi Rutkowskiemu, który jest uczniem Rafała Bielawskiego ze Studium muzycznego „Świat Gitary” w Poznaniu. Ostatnią kategorią konkursu była kategoria zespoły jednorodne gitarowe, w której zdecydowanym zwycięzcą został Zespół Jovenes Guitarristas pracujący pod czujnym okiem Carlosa Ramireza z Mosiny.

Po wręczeniu nagród i dyplomów zespół w składzie Jola Puzdrowska, Marcin Kaźmierczak i Paweł Kosicki wykonał kończącą Spotkanie kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”.
Dopełnieniem całości był spontaniczny występ Jurora Carlosa Ramireza, który na gitarze zagrał utwór Asturias – Isaac’a Albeniz’a oraz Cancion del Mariachi z filmu Desperado.

Konkurs „Kolędowanie z gitarą” to czas muzykowania na sali przed Jury, jak również poza nią, czas muzycznych pogawędek i spotkań przy kawie, herbacie i ciasteczku. Mały kącik przygotowany przez księgarnię muzyczną Alenuty.pl zachęcał uczestników do zapoznania się z bieżącym rynkiem wydawnictw muzycznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.