Gitarowe kolędowanie po raz szósty

koledowanie z gitarą 2016W sobotę 9 stycznia 2016 roku na Scenie Pod Lipami już po raz szósty spotkali się miłośnicy gitary, aby zmierzyć się z tematem kolędy i pastorałki. Najmłodsi uczestnicy Kolędowania z gitarą mieli 7 lat, najstarsi prawie 19 lat. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był zespół En la Sombra z Poznania w składzie Krzysztof Banach – cahon i Hector Enrique Bravo Chura – gitara oraz gościnnie Rafał Bielawski – gitara.Uczestnicy przeglądu uczą się w szkołach gitarowych w Poznaniu (Świat Gitary, Szkoła gitary Gryf, Warsztatowania Artystyczna Ognisko muzyczne Śpiewające gitary), Suchym Lesie (Ognisko muzyczne Joanny Kretkowskiej), Stęszewie (Ognisko muzyczne Stęszewskie talenty), Dusznikach (Ognisko muzyczne) i Wronkach (Szkoła World of music). Niektórzy mają za sobą dopiero kilka miesięcy nauki, inni kilka dobrych lat. Poziom artystyczny przeglądu z roku na rok jest podnoszony przez samych uczestników, którzy prezentują na scenie coraz ciekawsze aranżacje najbardziej znanych kolęd. Coraz częściej słuchamy także mało znanych pastorałek w opracowaniu na gitarę z wokalem lub na duety gitarowe.

Jury w składzie Jolanta Kosicka, Anna Borkowska-Najderek oraz Michał Płotka wsłuchiwało się w wykonania kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczestników w 6 kategoriach i wyłoniło 5 laureatów oraz przyznało 6 wyróżnień.

W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się: w kategorii gitara solo do lat 11 – Leon Oelschlegel, w kategorii solo od 14 do 19 lat – Łukasz Pułkownik i Joanna Sobkowiak, w kategorii gitara solo z wokalem – Karolina Janiszewska oraz w kategorii zespoły jednorodne i zespoły z wokalem duet Marty Olejniczak i Leona Oelschlegela. Otrzymali oni dyplomy oraz statuetki laureata wykonane ręcznie przez pana Marka Morowiec.

Wśród wyróżnionych osób na scenie zagościli: Marcjanna Onak, Staszek Tuchołka, Mateusz Rączyński, Wiktoria Zmarzła, duet Zofii Kornackiej z Julianną Pawlak i zespół w składzie Julianna Pawlak, Wiktor Kasprzak i Radosław Lis.

Dzięki wsparciu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, Wydawnictwa Euterpe, Firmy Muzycznej i firmy Music Dealer zarówno laureaci jak i osoby wyróżnione otrzymały drobne upominki i pamiątki muzyczne.

Na zakończenie przeglądu zaprosiliśmy wszystkich uczestników do wspólnego zdjęcia. Wręczyliśmy też pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci zeszytu nutowego i muzycznego ołówka. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do samodzielnych prób tworzenia, zapisywania i później odtwarzania melodii.

Zapraszamy Was do obejrzenia galerii VI edycji Kolędowania z gitarą która powstała dzięki uprzejmości pana Adama Sypniewskiego z Warsztatowni Artystycznej:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.