Gitara pierwsza klasa – spotkanie 4

mCRW_5610W najbliższą sobotę 18 października w kolorowym wnętrzu Cafe Leniwiec, przy dobrej kawie, odbędzie się po raz czwarty spotkanie muzyczne dla dzieci, które niedawno rozpoczęły naukę gry na gitarze w naszym Studium. Prezentowanie swoich umiejętności i zdobytej wiedzy muzycznej to dobra praktyka nauczania gry na instrumentach. Dzieci nie tylko mają możliwość zmierzyć się z tremą towarzyszącą takim występom, ale również chętniej pracują mając cel do osiągnięcia, jakim w tym przypadku jest występ przed rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem.

Tytuł mini-koncertu nawiązuje do podręcznika Gitara pierwsza klasa autorstwa znakomitej gitarzystki i pedagoga pani Tatiany Stachak. Nasi nauczyciele korzystają z niego podczas zajęć w Studium. Jest on dobrym towarzyszem każdego nowego ucznia, bo w sposób prosty, czytelny i atrakcyjny pomaga dziecku uczyć się właściwej postawy i ułożenia ręki oraz wprowadza w muzyczny świat dźwięków i pierwszych melodii.

m_IGP8506Wnętrze Cafe Leniwiec pozwala zachować rodzinną, kameralną atmosferę spotkania, dzięki czemu dzieciom łatwiej jest przełamać strach przed występem. Podczas koncertu zaprezentuje się kilkanaścioro dzieci, które zagrają proste utwory pochodzące głównie ze wspomnianego podręcznika Gitara pierwsza klasa. Będzie to także okazja do rozmowy z nauczycielami Studium.

Zapraszamy serdecznie w sobotę na g. 11 do Cafe Leniwiec na os. Na Murawie 8/1 w Poznaniu. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia, zamówienia kawy czy herbaty i skosztowania pysznych ciastek i muffinek.

Zobaczcie również relację z ostatniego wiosennego spotkania >>> Gitara pierwsza klasa vol 3

Bookmark the permalink.

Comments are closed.