Gdzie kupić nuty do gry na gitarze?

_IGP4679Rodzice uczniów rozpoczynających przygodę z gitarą pytają nas często gdzie można kupić nuty do nauki gry na gitarze. W tradycyjnej księgarni nie znajdziemy zbyt wielkiego wyboru Jeżeli jakiekolwiek pozycje muzyczne się tam znajdą to będą to najpopularniejsze podręczniki czasami nuty. Bardzo rzadko zdarza się również, że sklepy muzyczne są zaopatrzone w nuty. Dlatego polecamy księgarnie muzyczne. Jest ich kilka w całej Polsce. W internecie jeszcze mniej. Za to asortyment mają bogaty w nuty zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych gitarzystów.

Nasze Studium muzyczne zaopatruje swoich uczniów i nauczycieli w podręczniki muzyczne, nuty na gitarę i zeszyty nutowe w księgarni muzycznej Alenuty.pl.

Wybraliśmy tę księgarnię muzyczną z kilku względów. Ale za nim o tym opowiemy spójrzcie proszę na kategorię „gitara klasyczna” – znajdziecie w niej ponad 250 nut i niemal 100 najróżniejszych podręczników i samouczków do nauki gry na gitarze. Taki asortyment pozwala wybrać nuty dopasowane nie tylko poziomem zaawansowania, ale i preferencjami muzycznymi. Wśród zgromadzonych opracowań są nuty w łatwym układzie polecane osobom początkującym w grze na gitarze. Możecie wybierać wśród muzyki klasycznej, filmowej jak również rozrywkowej czy utworów z bajek i filmów dedykowanych dzieciom.

A teraz odpowiedź na pytanie co wyróżnia księgarnię muzyczną Alenuty.pl?
– duży wybór nut na gitarę, a także na inne instrumenty jak fortepian, skrzypce, klarnet czy wiolonczelę,
– pomoc sprzedawcy w doborze nut – w księgarni pracują ludzie, którzy znają się na nutach, ich edycji, mają wiedzę na temat najróżniejszych opracowań, przez co potrafią pomóc w wybraniu właściwych nut w zależności od zaawansowania muzyka i jego preferencji odnośnie gatunku wykonywanych utworów,
– nuty są wydane drukiem, a przez to mają sprawdzoną edycję (podpowiedzi odnośnie palcowania, przejrzyste rozłożenie taktów na stronie),
– księgarnia otwarta jest o każdej porze dnia i nocy, i dostępna zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie jak również tablecie czy smartfonie. Można kontaktować się ze sprzedawcami i wybierać nuty niezależnie od pory dnia czy dnia w tygodniu,
– nuty sprzedawane są zarówno stacjonarnie (księgarnia Alenuty.pl mieści się w Poznaniu) jak również i to w przeważającej części – wysyłkowo.

Zaraz jednak odezwie się ktoś z pytaniem czy jednak nie jest najłatwiej „ściągnąć” nuty z Internetu. Najłatwiej to może i jest, ale najłatwiej nie znaczy najlepiej. Okazuje się, że dla osoby początkującej jakość opracowania nut (ich edycja) ma znaczenie. W Internecie możecie znaleźć najróżniejsze opracowania, jednak wiele z nich nie uwzględnia dodatkowych informacji pomocnych uczącej się osobie – jak chociażby propozycje palcowania czy podpowiedzi co do wykonania utworu. W sieci znajdują się najczęściej opracowania w nieuproszczonej wersji, co na początkowym etapie nauki jedynie zniechęca (jest za trudne) do gry na gitarze.

Nie wspominam tu o nielegalnym kopiowaniu czy ściąganiu nut, co niestety w Polsce jest nagminne. Osobom w ten sposób zaopatrującym się w nuty powiedzieć mogę tyle, że dzięki takim jak oni nut w Polsce będzie coraz mniej i będą coraz droższe. W innych krajach Europy bogata oferta nutowa to zasługa wysokiej kultury muzycznej i odpowiednio prowadzonej powszechnej edukacji muzycznej.

Dlatego miejsca takie jak księgarnia muzyczna Alenuty.pl, w której jest dostępny ogromny wybór nut i książek muzycznych, a sprzedawca dzięki wiedzy i doświadczeniu rzeczywiście pomaga w wyborze, polecamy Wam gorąco!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.