Ferie, ferie i po feriach

Drugi tydzień ferii właśnie się skończył. I jest to doskonały moment, aby podsumować, co działo się w naszym Studium przez ostatnie miesiące oraz napisać słów kilka o tym, co jeszcze przed nami.
Gitara pierwsza klasa vol. 2 – druga edycja mini koncertu dla najmłodszych stażem uczniów – pod koniec października 2013 gościliśmy z grupą prawie 10 początkujących gitarzystów w Cafe Leniwiec. I jeszcze tam wrócimy.

Gitara pierwsza klasa vol.2

LuxFest w poznańskiej Arenie i towarzyszący mu LuxART to miejsce, prócz zachęcania do nauki gry na gitazre, również je … malowaliśmy :). Bardzo intensywny i dobry czas – świetne spotkanie z ludźmi.

mali artyści w akcji

Spotkanie z Muzyką Dawną w Willi wśród Róż – miejscu, w którym żył i tworzył Feliks Nowowiejski. Było to wyzwanie dla bardziej zaawansowanych gitarzystów naszego Studium. Wybrzmiały utwory różnych kompozytorów, zwiedziliśmy dom-Muzeum i spotkaliśmy się z synem i wnuczką Feliksa Nowowiejskiego.

_IGP5618-003

Mikołajki z gitarą w Restauracji Jadalnia na początku grudnia 2013 roku. W kawiarnianym kąciku nowo powstałej restauracji na poznańskim Grunwaldzie zgromadziło się ponad 50 osób, aby wysłuchać kolęd i pastorałek oraz wspólnie kolędować.

_IGP5849

Kolędowanie z gitarą – czwarta edycja przeglądu gitarowego do udziału, w którym zapraszamy zaprzyjaźnione szkoły gitarowe z okolic Poznania. Na Scenie Pod Lipami, jak co roku, posłuchaliśmy przeróżnych aranżacji kolędowych w wykonaniu zarówno solowym jak i zespołowym, w wersjach instrumentalnych i z wokalem.

Te wszystkie wydarzenia już za nami. Cieszymy się, że wszystkie one spotkały się z Waszą aprobatą, że chętnie i licznie braliście w nich udział. A co będzie dalej?

Na wiosnę planujemy kolejny mini-koncert z cyklu Gitara pierwsza klasa. Myślimy również intensywnie nad spotkaniem, podczas którego wybrzmią gitary elektryczne i basowe oraz, jak co roku, organizujemy powoli koncert czerwcowy jako finał wszystkich naszych działań.

Wszystkie wspomniane wydarzenia to ukoronowanie codziennej pracy z instrumentem czy głosem. To efekt nauki, nabywania umiejętności, ćwiczeń, do których zachęcają i nakłaniają Was nauczyciele naszego Studium. I cieszymy się, że lubicie przebywać w naszych studyjnych progach, wracacie, aby dalej się uczyć. To motywuje do rozwoju takiego muzycznego miejsca.

Dlatego też od lutego w naszym kalendarzu studyjnym postanowiliśmy uruchomić dodatkowe godziny piątkowe. Zachęcajcie zatem i polecajcie Świat Gitary!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.